Skip to main content

Review Brooks Hyperion Elite 5

Review: Brooks Hyperion Elite 5 – Lichter, dynamischer en sneller dan ooit

Wat is nieuw?

+ Nieuw lichtgewicht bovenwerk
+ 3 mm meer DNA Gold foam onder de hiel en voorvoet
+ Dichtgemaakte slijtzool
+ Lichter in gewicht dan de voorganger

Releasedatum

1 juli 2025

Technische Specificaties

Type schoen: Wedstrijdschoen
Offset: 8 mm (40 mm hiel en 32 mm voorvoet)
Gewicht: 195 gram Unisex
Type foam: DNA Gold (PEBA)

Brooks Hyperion Elite 5

Pronatie

50%

Ondersteuning

50%

Demping

100%

Responsiviteit

100%
Brooks deed jaren niet echt mee in de strijd om de snelste carbonschoen. Maar nu met de Brooks Hyperion Elite 5 hebben ze een betrouwbare én zeer snelle schoen
Daan Glorie – Productexpert

4 redenen om te kiezen voor de Brooks Hyperion Elite 5

Je loopt hard om snelle tijden te lopen (van 5km t/m marathon)
Je hebt een normale tot smalle voet
Je koopt je eerste paar carbonschoenen en wilt dus ook stabiliteit
Je bent fan van Brooks en wil de snelste Brooks schoen op dit moment

Blijf op de hoogte

Op de hoogte blijven van het laatste hardloopnieuws en nieuwe productreleases? Geen actie of korting missen? Volg ons op de socials!

Brooks Hyperion Elite 5 in detail

Brooks Hyperion Elite 5 vooraanzicht

Minimalistisch bovenwerk

Als je deze schoen aantrekt, dan krijg je zin om een wedstrijd te gaan lopen. Dat komt door het minimalistische design van het bovenwerk. Het mesh is enkellaags, enorm dun en ademend. Het is verstevigd met TPU zodat wel de strakke pasvorm krijgt waardoor je niet gaat schuiven in de schoen. De veters hebben een ribbelstructuur zodat deze niet los kunnen. In tegenstelling tot andere carbonschoenen is de tong niet vastgenaaid aan de zijkant waardoor de schoen ook geschikt is voor lopers met een hoge wreef.

Brooks Hyperion Elite 5 zijaanzicht

DNA Gold foam en carbonplaat

Ten opzichte van de voorganger heeft de Hyperion Elite 5 nu 8% meer DNA Gold superfoam in de tussenzool. Dat betekent letterlijk meer comfort en energieteruggave tijdens korte en lange afstanden. De zooldikte in de hiel en voorvoet is met 3mm verhoogd en blijft binnen de legale limiet van 40mm. Aan de buitenkant zien we ook dat er foam is weggesneden waardoor het totaalgewicht 10 gram lichter is dan de voorganger.

Brooks Hyperion Elite 5 achterkant

Op maat gemaakte carbonplaat

Het DNA Gold werkt samen met de Arris Speedvault+ carbonplaat. Deze koolstofvezelplaat is per schoen op maat gemaakt om het gewicht te verlagen en de buigstijfheid te optimaliseren. De carbonplaat bevindt zich tussen twee lagen superfoam en is toegevoegd over de gehele lengte van de schoen.

Brooks Hyperion Elite 5 bovenaanzicht

Dichtgemaakte slijtzool

Op de hiel en voorvoet zien we relatief veel rubber voor een goede duurzaamheid en optimale grip in droge en natte omstandigheden. De slijtzool is ook aan de binnenzijde dichtgemaakt zodat hij stabieler is voor verschillende type hardloper. Het maakt dus niet uit of je op de hak of op de voorvoet landt.

Brooks Hyperion Elite 5 zool
Van buitenaf ziet de Hyperion Elite 5 er misschien vreemd uit met die bolletjes in de tussenzool, maar hij voelt ongelooflijk goed. Hij is lichtgewicht, bouncy en ik vind hem comfortabel genoeg voor een marathon.
Daan Glorie – Productexpert

Brooks schoenrotatie

Schoenrotatie betekent het afwisselen van verschillende schoenen om prestaties te optimaliseren en blessures te vermijden. Dit advies helpt je bij het kiezen van de juiste Brooks schoenen voor jouw runs.

Allround

Brooks Glycerin

Pronatie

50%

Ondersteuning

80%

Demping

80%

Responsiviteit

50%

Tempo

Brooks Hyperion Max

Pronatie

40%

Ondersteuning

60%

Demping

90%

Responsiviteit

70%

Wedstrijd

Brooks Hyperion Elite

Pronatie

50%

Ondersteuning

50%

Demping

100%

Responsiviteit

100%

Eindsprint

De Brooks Hyperion Elite 5 heeft grote stappen gezet om een van de snelste carbonschoenen op de markt te zijn. Hij heeft niet alleen meer superfoam, maar is ook lichter dan de voorganger en voelt enorm prettig rondom de voet. Door het speciale mesh krijg je een strakke lockdown zonder drukpunten of irritaties. Deze wedstrijdschoen is voor meerdere loopstijlen en lopers geschikt. Wij adviseren wel om deze schoen te kopen in een maat kleiner dan je gewone hardloopschoenen.

Deze wedstrijdschoen is vergelijkbaar met de Nike Vaporfly 4 en HOKA Rocket X3. Het grote verschil is dat deze wedstrijdschoen van Brooks een hoge offset van 8mm combineert met een volledig gesloten slijtzool. Daardoor is hij relatief wat stabieler dan andere carbonschoenen.

Wil jij een betrouwbare én snelle wedstrijdschoen? Shop dan nu de Brooks Hyperion Elite 5 in de webshop van All4running. Heb je nog vragen? Neem dan contact op met onze productexperts via onze klantenservice